Etiketler

Youtube Kanalıma Abone Olunuz

19 Nisan 2019 Cuma

AutoCAD 2020 çıktı. İndirilebilir.

AutoCAD'in yeni sürümü AutoCAD 2020 çıktı. 30 günlük deneme sürümü indirilebilir ve kullanılabilir durumda.
https://www.autodesk.com/products/autocad/free-trial sayfasından deneme sürümünü indirebilirsiniz.

Deneme sürümlerini indirmek ve kullanmak için Autodesk hesabınız yoksa https://accounts.autodesk.com/register sayfasından ücretsiz bir Autodesk hesabı açtırmanız gerekiyor. Bu hesap ile AutoCAD yanında birçok Autodesk programının deneme sürümlerine erişebiliyorsunuz.

  • AutoCAD 2020'de bir önceki sürüme göre önemli bir değişiklik görünmüyor. Ancak daha hızlı ve güvenli çalışması için sistemsel iyileştirmeler yapıldığı söyleniyor.


  • Göze batan önemli bir değişiklik MEASUREGEOM komutunda.
    Bu komut ile fare imleci turuncu renkli + (artı)ya dönüşüyor. İmleç çizgisinin temas ettiği nesneler hakkında bazı ölçü bilgileri nesneler üzerinde görünüyor.
  • INSERT komutunda iyileştirmeler olmuş. Açılan blok paleti ile daha kolay kullanışlı blok ekleme imkanı sağlanıyor. Eski sürümlerdeki insert komutunu özleyen ve kullanmak isteyenler varsa CLASSICINSERT kullanabilir.  • Karanlık (Dark) temada değişiklikler olmuş. Daha net görünebilen simgeler ve koyu mavi tema.
  • PURGE komutu geliştirilmiş. Çok sayıda gereksiz nesneyi temizleyebiliyor ve temizlenemeyen nesnelerin neden temizlenemediği ile ilgili olası nedenler belirtiliyor.

  • COMPARE komutu geliştirilmiş. Tek pencerede farklılıklar görünebiliyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder