Etiketler

4 Ocak 2019 Cuma

FastCopy ile hızlı kopyalama

Windows ile çok sayıda ve büyük dosyaları kopyalamaya çalıştığımızda işlem çok uzun sürer. Üstelik kopyalama zamanı hiç doğru göstermez. 2 dk. kalan kopyalama süresi birden 30 dk'ya çıkabilir.

Normal kopyalama hızından daha hızlı kopyalama istiyorsanız bu iş için çeşitli programlar var. Benim  kullandığım ve sizlere de tavsiye edeceğim program FastCopy.

Açık kaynak kodlu bedava bir programdır. Kullanımı çok basittir. Program çalıştıktan sonra Kaynak ve Hedef klasörler belirtilir. Kopyalama başlatılır.

Dosyaları sağ tıkladığımızda açılan menüye FastCopy Kopyala/Sil/Taşı komutları eklenebiliyor. Program ana menüsünde  Seçenekler/Kabuk uzantısı tıklanarak ayarlanabilir.Ayrıca programın kabuk uzantısı kurulduğunda silinmekte inat eden dosyalar kolaylıkla silinmektedir.

Dosya üzerinde sağ tıklanır menüden Sil (FastCopy) tıklanır.

FastCopy İngilizce ve Japonca dillerini destekliyor. Türkçe dilini desteklemediği için ben ResourceHacker programıyla FastCopy'i Türkçeye çevirdim. Çeviri hatalarını bana bildiriniz.

FastCopy sürüm 2.08 32 ve 64bit Türkçe sürümünü indirmek için:
FastCopy_v208_Tr.rar 331 Kb

Programın yeni sürümlerini ve kaynak kodunu indirmek için:
Programın web sitesi (ingilizce)

4 yorum:

 1. merhaba bu programla web sitelerindeki forumlardaki resimleri hızlı bi şekilde klasöre indirip kopyalayabilirmiyiz. sag tıkla resmi farklı kaydet demekten bıktım. bu işe yarayan bildigin programla varmı sayın kaynakcı. tşk

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Orbit Downloader programıyla yapabilirsin. http://www.orbitdownloader.com/tr/index.htm

   ayrıca
   Sayfayı Farklı kaydedet ile de resimlerin tamamı kaydedilir.

   Sil
 2. kopyaladıktan sonra dosyalarda sıkıntı oluyor mu acaba?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ben uzun süredir kullanıyorum herhangi bir sıkıntı olmadı

   Sil