Etiketler

AutoCAD (53) bedava (46) Dosya (34) Resim (32) Ziyaretçi Defteri (20) program (20) excel (18) Güncelleme (17) asgbookphp (16) Nasıl yapılır (15) Şablon (15) Qbasic (14) php (14) online (13) Eğitim (12) Fotoğraf (12) Freeware (12) PHP script (12) Dos (10) Kaynak kod (10) SolidWorks (10) VBA (10) Visual Basic (10) ürünler (9) E-book (8) Photoshop (8) tutorial (6) Ders (5) Word (5) Lisp (4) Programlama (4)

Youtube Kanalıma Abone Olunuz

YouTube kanalımın 1000 aboneye ulaşması için takip etmeseniz bile Lütfen Abone olunuz.

www.youtube.com/mesutakcan

4 Eylül 2008 Perşembe

Thumbs.db dosyalarını engelleyin


Bilgisayarınızda resim ve film içeren klasörlere girdiğinizde otomatik olarak Thumbs.db adlı bir gizli dosya oluşur. (Dosyayı görmek için Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm / Gizli dosya ve klasörleri göster'i seçin / Tamam'ı tıklayın)

Bu dosya klasörü açtığımızda Görünümde Küçük resimleri seçti iseniz hızlı bir şekilde resim ve film dosyalarının simgesi resim veya filmin küçük bir görüntüsü ile değiştirilir. Böylece resimleri açmadan içeriğini küçük olarak görebilirsiniz.


Eğer klasörleri Küçük resimler görünümünde açmıyorsanız Thumbs.db dosyasına ihtiyacınız olmaz. Bu dosyayı silseniz de klasöre sonraki girişinizde tekrar oluşur.


Thums.db dosyasının oluşmaması için klasör açık iken menüden Araçlar / Klasör seçenekleri / Görünüm / Küçük resimleri önbelleğe alma seçeneğini işaretleyin / Tamam tıklayın.


Bu durumda dosya oluşmaz ama Görünümde Küçük resimleri seçerseniz film ve resimlerin önizleme simgeleri daha yavaş oluşur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Hakkımda

Fotoğrafım

Mesut Akcan
Metal Teknolojisi Öğretmeni
Bilgisayar Formatör Öğretmeni
Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi.
Anamur-MERSiN