Etiketler

AutoCAD (58) bedava (48) Dosya (34) Resim (33) program (21) Ziyaretçi Defteri (20) excel (18) Güncelleme (17) Nasıl yapılır (16) asgbookphp (16) Eğitim (15) Şablon (15) Qbasic (14) php (14) online (13) Fotoğraf (12) Freeware (12) PHP script (12) Kaynak kod (11) Dos (10) SolidWorks (10) VBA (10) Visual Basic (10) ürünler (9) E-book (8) Photoshop (8) tutorial (6) Ders (5) Word (5) Lisp (4) Programlama (4)

Youtube Kanalıma Abone Olunuz

YouTube kanalımın 1000 aboneye ulaşması için takip etmeseniz bile Lütfen Abone olunuz.

www.youtube.com/mesutakcan

19 Kasım 2007 Pazartesi

Internet Explorer'da başlangıç sayfası açmayı devre dışı bırakma

Bazen Internet Explorer başlangıç sayfasını casus yazılım ya da virüs programları bizim kontrolümüz dışında değiştirir ve kilitler. Internet seçnekleri ile bizim değiştirmemize imkan vermez. IE'yi her açtığımızda istenmeyen sayfa açılır. Bu rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir.
Bu kilidi kaldırmak için registerde ayarlama yapmanız ya da özel programlar(Spybot... vs.) kullanmanız gerekebilir ama acilen bir çıkış yolu bulmak isterseniz aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

- Hızlı başlat araç çubuğu üzerindeki Internet Explorer simgesi üzerinde sağ tıklayın
- Açılan menüden Özellikleri tıklayın
- Aşağıdaki resimde olduğu gibi Hedef yanındaki adresin sonuna [bir boşluk] ve -nohome ekleyin.
- Tamam tıklayın


Artık IE simgesini tıkladığınızda boş bir sayfayla açılacak.
İsterseniz -nohome yerine bir internet web adresi yazarak açılışta onun açılmasını sağlayabilirsiniz. www.google.com gibi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...